понеділок, 26 вересня 2022 р.

 Контакти безкоштовної кризової психологічної 

допомоги в період війни





   Добірка контактів українських психологів та платформ на сайті viyna.nethttps://bit.ly/3LwkNGN

 

Проєкт психологічної підтримки “Поруч” 

Проєкт «Поруч» – це групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя. Деталі тут: Проект психологічної підтримки ПОРУЧ

 

Телеграм група «Психологічна допомога для українців під час війни"

Група створена для безкоштовної психологічної допомоги українцям, які відчули на собі всі жахіття війни в Україні 2022. Допомога надається практикуючими психотерапевтами. 

 Варто жити  психологічна допомога надається українцям в умовах війни в рамках всеукраїнського кол-центру . Звернутися можна за номером 5522.



субота, 3 вересня 2022 р.

 

Як допомогти дитині адаптуватися до навчання у часі війни

Пам’ятка для батьків



 

Цей навчальний рік розпочався за особливих умов.  Він буде складним не лише для першокласників, але й для усіх учнів, батьків та педагогів.

Але попри всі негаразди ми можемо створити для дітей «безпечний простір»: зрозуміло пояснити дітям, що відбувається; захистити їх від надлишку інформації; мотивувати до потрібних дій і підтримувати дітей під час їх виконання;  гратися з дітьми та слухати і чути їх.

Що, батьки, можуть зробити для своїх дітей, щоб полегшити процес включення у навчання:        

  • Дотримуйтеся режиму дня, це «заземляє», дозволяє відчути стабільність. Важливо планувати не лише навчальний процес, а й прогулянки, ігри та відпочинок.

  •  Заздалегідь проговоріть з дитиною правила безпеки  та правила поведінки у школі.  Також необхідно наперед узгодити, як вона буде діяти, якщо почує по дорозі сигнал повітряної тривоги. Слід нагадати дитині, щоб вона нічого не чіпала на вулиці, не підіймала із землі предметів, які їй не належать.

  •    Разом із дитиною купуйте шкільне приладдя, канцтовари. Адже придбання чогось нового, створює позитивний настій.

  •    Вдома облаштуйте робочу зону, де школяр буде виконувати домашнє завдання, чи навчатиметься на дистанційному навчанні. Процес упорядкування організовує та допомагає налаштуватися на робочий процес.

  •   Спілкуйтеся зі своїми дітьми. Запитуйте «Що було цікавого сьогодні у школі?», «Про що дізнався (дізналась)?»,  «Що тебе занепокоїло сьогодні?» Заохочуйте дітей розповідати, як вони себе почувають, висловлювати свої переживання й почуття.

  •     Допомагайте дітям, якщо вони потребують допомоги та вашої підтримки. Фахівці МОЗ закликають дорослих з розумінням і терпінням ставитися до можливих труднощів у навчанні: зниженої концентрації, відстороненості, погіршення памʼяті, та пояснювати це дітям, щоб зняти їхню тривогу.

  •     Запропонуйте форми самовираження. У дітей має бути хтось із дорослих, до якого вони можуть звернутися та поговорити про свої переживання.

Підтримка, яку ви надаєте дітям поруч з вами у такі важкі часи, має величезне значення для них! Відновлюйте також свої власні ресурси.