1. Налагодити режим сну
Зазвичай під час канікул діти забувають про ранкові підйоми й звикли пізніше йти до ліжка. Тож за кілька днів до початку навчання варто поступово повертати дитину до звичного режиму сну.
Тому вкладайте дитину спати раніше, а будіть м’яко й довго, щоб вона змогла прокинутися поступово й трохи полежати в ліжку. Це значно полегшить перший тиждень навчання.
Не забувайте, що школярам до 12 років слід спати не менше дев’яти, а то й 10-12 годин. Старшокласникам буде достатньо восьми годин сну. У перші дні після канікул необхідно звернути увагу на самопочуття дитини. Якщо бачите, що вранці вона млява, роздратована — додайте кілька годин сну .
2. Залучити дитину до фізичної активності, прогулянок
Фізична активність та прогулянки на свіжому повітрі є обов’язковими компонентами режиму дня під час підготовки до навчальних буднів. Денна прогулянка школярів має тривати 40 хв −1,5 год (залежно від погодних умов і самопочуття дитини). Можна також хоча б півгодини виділяти для прогулянки перед сном. А коли розпочнеться навчання, діти мають гуляти ще більше. Адже кисень вкрай важливий для нормального функціонування мозку.
Дозвольте їй рухливі ігри з друзями на вулиці. Дитина буде в захваті й повернеться за парту здорова й сповнена сил.
3. Подбати про здорове харчування
Після канікул у дитини може спостерігатися швидка втомлюваність та зниження працездатності. Тож необхідно забезпечити їй повноцінний раціон. У ньому обов’язково мають бути присутні свіжі овочі та фрукти, м’ясо, риба та злаки.
4. Скласти разом «карту-розклад тижня»
Далеко не всі діти ладнають із тайм-менеджментом. Окрім шкільних занять можна внести туди гуртки, занятия спортом та розваги: походи в кіно, до театру, в гості. Можна позначити на ній дні народження друзів вашої дитини, а також майбутні поїздки та походи. Не забудьте додати на карту наліпки та стікери й повісити її на видному місці. Дітям зазвичай дуже подобаються такі календарі, і вони охоче дотримуються яскравого розкладу, який створили власноруч.
5. Уникати надмірного навантаження.
Якщо дитина насправді призабула щось і приносить додому не найвищі оцінки в перші тижні навчання — не дратуйтеся й не сваріть її, поступово вона втягнеться в навчальний процес. Просто школярам на початку чергового навчального сезону важко зібратися з думками — занадто свіжі враження про безтурботні дні. Тут важливо не вимагати від дитини дорослого поводження й миттєвого налаштування на навчання. Адже навіть дорослим після відпустки потрібен час для повернення в «робочий стан».
6. Вигадати приємні стимули до навчання
Важливо знайти для дитини додаткову мотивацію, щоб вона хотіла повернутися до школи після тривалої перерви. Для молодших школярів та учнів середньої школи таким стимулом може бути похід до канцелярського магазину: нові яскраві зошити, ручки й фломастери сприятимуть натхненню, а школа асоціюватиметься з чимось новим і позитивним.
Гарним стимулом, щоб повернутися до школи, є зустріч із друзями та однокласниками. Після довгих канікул ви помітите, що дитина прагне гуляти з однолітками з подвійною силою. Не потрібно забороняти це — діти мають задовольнити потребу в спілкуванні. Поступово баланс навчання та розваг нормалізується.
Можна також влаштувати дитині маленький сюрприз на честь першого дня навчання: приготувати на вечерю її улюблену страву, прогулятися разом після школи, пограти у веселі ігри або навіть запросити додому когось з її шкільних друзів та влаштувати чаювання.
Пам’ятайте, що школярам потрібно трохи часу та підтримки, щоб повернутися до звичного режиму навчальних буднів.
Немає коментарів:
Дописати коментар